Leány Serdülő Országos Bajnokság- 9. forduló

2017.12.10. 15:00 óra- Szőnyi út

BVSC- Zugló- A- Híd OSC 14- 7 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 5-1,3-1,3-1,3-4 )

BVSC- Zugló: Pintér- Alaksza D. 2, Ősz Varga, Petőváry 3, Utassy 3, Bruckner 2, Faragó 3 Csere: Farkas, Alaksza N., Ringhofer 1, Kovács, Gasparics, Tóth B., Bagyinszki

gruber-lauraGruber Laura: Meccs előtt azt kértem a lányoktól, hogy az első perctől kezdve a saját játékunkat játsszuk, mi diktáljuk az iramot és mi határozzuk meg, mi történjék a vízben. Ezt az utolsó negyed kivételével nagyjából sikerült is megvalósítani és bár hiba nélkül nincs meccs, tartottuk magunkat a megbeszéltekhez. Még egy meccsünk van hátra a téli szünet előtt, a héten arra fogunk készülni és remélem, ott is úgy teljesítünk majd, hogy mindenki nyugalomban élvezehesse az ünnepeket. Gratulálok a győzelemhez! Hajrá Vasút!

Leány Serdülő Országos Bajnokság- 7. forduló

2017.11.26. 16:30 óra- Margitsziget, Hajós 33m- es

UVSE- BVSC- Zugló 6- 4 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 1-0,1-1,2-2,2-1 )

BVSC- Zugló: Pintér- Alaksza D., Ősz Varga, Petőváry 1, Utassy 2, Bruckner, Faragó Csere: Farkas, Alaksza N., Ringhofer 1, Kovács, Gasparics, Tóth B., Bagyinszki

gruber-lauraGruber Laura: A két csapat közötti találkozók mindig nagy csatát ígérnek, de az előző években - legalábbis az alapszakaszban - mindig alulmaradtunk ebben a párharcban, ráadásul mindig azonos séma szerint: az első két negyedben a lilák elléptek, mi pedig megpróbáltunk utánuk kapaszkodni. A mai meccs ehhez képes egészen másképp alakult. Nagyon kiegyenlített harc- időnként szó szerinti (véres) harc- folyt a medencében, az adódó lehetőségekkel valahogy egyik csapat sem tudok élni, nagy részben a védekezésnek is köszönhetően. Nem kell sokáig gondolkozni, vajon miért mi másztunk ki vesztesként a vízből: 23 kapura lövésből összesen 4- et (!) sikerült gólra váltani és ezeknek a kb. 50 %- a ziccer volt. Azt hiszem, ez nem szorul további magyarázatra. Pedig a héten szinte nem volt olyan edzés, ahol ne gyakoroltuk volna a ziccereket, hiszen tudtuk, hogy ezen a találkozón ennek különösen nagy jelentősége lesz. És persze az emberelőnyös helyzetek 1/10- es kihasználási aránya sem ad büszkeségre okot, úgyhogy lesz mit gyakorolni a jövőben. De mindezek ellenére dicséret illeti a lányokat, mert a kihagyott helyzetek ellenére sem törtünk meg, az utolsó percig harcoltunk, mindenki beleadta szívét-lelkét.  Ez ma ennyire volt elég. Viszont az elmúlt évek mérkőzéseihez képest ez egy nagyon küzdelmes és jó meccs volt. Gratulálok a lányoknak! Hajrá Vasút!

Leány Serdülő Országos Bajnokság- 5. forduló

2017.10.31. 11:15 óra- Győr

Győri VSE- BVSC- Zugló 4- 11 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 0-4,2-3,1-2,1-2 )

BVSC- Zugló: Pintér- Alaksza D. 1, Ősz Varga 1, Petőváry 3, Utassy 3, Bruckner, Faragó 2. Csere: Halas, Alaksza N., Ringhofer, Kovács, Gasparics, Bagyinszki 1, Tamás D.

gruber-lauraGruber Laura: A tavalyi rossz emlékekre való tekintettel kértem a csapatot, hogy az első másodperctől kezdve lépjünk rá a gázpedálra és odafigyelve, okosan használjuk ki a helyzeteinket. Ezt az első negyed nagy részében sikerült is megvalósítani és bár a másodikban kissé alábbhagyott a koncentráció, zömében magabiztosan megoldottuk a helyzeteket. Jó volt látni, hogy a védekezésben gyakran visszaköszönt az a szoros emberfogás, amit hosszútávon is szeretnénk viszontlátni. Külön kiemelendő Pintér Anna teljesítménye, aki remek védéseivel nagyban hozzájárult a védekezés stabilitásához. Gratulálok a győzelemhez! Hajrá Vasút!

Leány Serdülő Országos Bajnokság- 4. forduló

2017.10.22. 11:15 óra- Szőnyi út

BVSC- Zugló- Yordo Szentes 12- 8 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 3-1,2-1,3-4,4-2 )

BVSC- Zugló: Pintér- Alaksza D., Ősz Varga 3, Petőváry 4, Utassy 1, Bruckner, Faragó 3. Csere: Halas, Alaksza N. 1, Ringhofer, Kovács, Gasparics, Bagyinszki, Farkas

gruber-lauraGruber Laura: Tudtuk, hogy ez a meccs sokkal keményebb lesz, mint az előző három. Úgy érzem, ezt komolyan is vettük: fegyelmezetten kezdtünk, az 1.negyed első felében már 3- 0 àllt az eredményjelzőn. Ezt követően elkezdtünk egyéni megoldásokat keresni, nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez és saját hibáinkból fokozatosan felhoztuk ellenfelünket. A 3.negyedben sikerült megint ellépnünk, de néhány egyéni hibát követően ismét 2 gólra csökkent a különbség. Dicséretes, hogy megint fel tudtunk állni és innen már nem hibáztunk. Mindenképpen kiemelendő Petőváry Luca (4/5) gólerős játéka és Ősz Varga Lilla meggyőző centerjátéka. Gratulálok a győzelemhez! Hajrá Vasút!

Leány Serdülő Országos Bajnokság- 3. forduló

2017.10.15. 11:15 óra- Eger

ZF- Eger- BVSC- Zugló 1- 21 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 0-6,0-7,0-5,1-3 )

BVSC- Póló- Zugló: Pintér ( Hajdu )- Alaksza D. 2, Ősz Varga 1, Petőváry 3, Utassy 1, Ringhofer 3, Faragó 2. Csere: Bruckner 2, Halas 1, Alaksza N. 2, Tamás 2, Gasparics 1, Bagyinszki 1.

gruber-lauraGruber Laura: Elejétől fogva sima meccs volt. Jóval koncentráltabban kezdtünk, mint az előző meccseken, ez mindenképpen pozitívum. Ami még örömteli hír, az az, hogy 12 mezőnyjátékosból 12- en lőttek gólt. Gratulálok a lányoknak! Hajrá Vasút!