orszagos-gyerek-csapat

Húsvéti Vízilabda Karnevál- Összefoglaló

2019.04.17.- 04.19.- Szombathely

ywpc-ezust-2019Országos Fiú Gyermek Csapatunk szerdától péntekig a Húsvéti Ifjúsági Vízilabda Karneválon vett részt Szombathelyen az AVUS szervezésében. Fiataljaink remekül helytálltak, ezüstéremmel zárták a tornát.

Nagy Sándor: A tavalyi évhez hasonlóan idén is meghívtak minket a már hagyománynak számító húsvéti tornára. Ahogyan az ezt megelőző évben, most is nagyon hasznos, jó hangulatú és kiválóan szervezett eseményen vehettünk részt.  A szabályok egy kicsit mások voltak, kisebb volt a pálya és a labda, valamint 6 méter vagy annál messzebbről rá lehetett lőni a szabaddobást. Ettől a játék felgyorsult, több volt a gól, látványosabbak voltak a mérkőzések.

Bővebben...

Országos Fiú Gyermek Bajnokság- 21.forduló

2019.04.14. 10:00 óra- Szőnyi út

BVSC- Zugló- FTC 12- 8 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 1-2,3-0,5-4,3-2 )

BVSC- Zugló: Kiss- Rajna 1, Balogh 1, Domján 3, Mészáros B. 4, Reményi, Pap Csere: Kohári 1, Kovács 1, Bak, Kedves 1, Rékási

nagy-sandorNagy Sándor: Az egyik fájó őszi vereség az pont a Fradi elleni volt, ez, illetve az előző forduló eredményei is nagy motivációt kellett, hogy adjanak. Az első negyedben nagy akarásnak nyögés lett a vége, de mentettük a menthetőt, nem engedtük el három gólra ellenfelünket. A második negyedre rendeztük a sorokat, főleg a hátrányos védekezést és elkezdtük belőni a helyzeteinket. A szünet után elléptünk már 5 góllal is, de ezután jött egy rövidzárlat és újra nyílt volt a meccs. Az utolsó játékrészben kellett "újra" megnyerni a rangadót, a szívünk a helyén volt, amikor kellett mentünk előre, de nagy kockázatot már nem kellett vállalnunk.

Bővebben...

Országos Fiú Gyermek Bajnokság- 20.forduló

2019.04.07. 10:00 óra- Szőnyi út

BVSC- Zugló- KSI- SE 8- 13 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 3-3,3-6,2-1,0-3 )

BVSC- Zugló: Koncz ( Kiss )- Kohári, Balogh 1, Domján 2, Mészáros B. 3, Reményi, Pap Csere: Kovács, Rajna, Gálik, Stiegler, Kedves, Rékási 2.

nagy-sandorNagy Sándor: Legszívesebben ezt az értékelést akkor írnám meg, miután megnéztük a fiúkkal a videó felvételt. Sok minden kavarog a fejemben, nehéz néhány mondatban összefoglalni a történteket. Kísértetiesen hasonlított az őszi összecsapásra ez a mai, 3- 4 gólos hátrányból visszajöttünk a meccsbe, aztán a KSI megint elhúzott. A hasonló forgatókönyv ellenére úgy érzem összeszedettebbek voltunk, többet tudunk a vízilabdáról, voltak kimondottan biztató jelek, legfőképp védekezésben. A helyzetkihasználás miatt nem sikerült még közelebb kerülni a leendő bajnokhoz, három büntetőt és ziccerek sokaságát nem lehet büntetlenül kihagyni. Nincs idő keseregni és nem is szabad, mert mindent kiadtak a fiúk magukból, egy hét múlva újabb rangadó, lehet javítani!

Országos Fiú Gyermek Bajnokság- 19.forduló

2019.03.24. 14:00 óra- Szőnyi út

BVSC- Zugló- AVUS 17- 7 Mérkőzés jegyzőkönyve ( 2-2,4-1,5-3,6-1 )

BVSC- Zugló: Koncz- Kohári 4, Rajna, Balogh 3, Domján 2, Reményi 2, Kedves 2. Csere: Kovács 1, Mészáros B. 1, Bak 1, Stiegler, Pap, Rékási, Gálik 1.

nagy-sandorNagy Sándor: Ezen a héten sokaknak ez volt a harmadik meccse, sűrű volt a márciusi program, de összességében jól vettük az akadályokat. Talán a szokatlan időpont miatt a kezdés döcögősre sikerült, sok volt a figyelmetlenség hátul és a kapkodás elöl. Aztán rendeztük a sorokat, agresszívabb lett a szoros emberfogás és elkezdtük belőni a helyzeteinket. Volt még egy hajmeresztő szakasza a mérkőzésnek, az utolsó negyed viszont nagyon rendben volt megint, több szemre is tetszetős gólt lőttünk.

Bővebben...

Országos Fiú Gyermek Bajnokság- 18.forduló

2019.03.17. 11:15 óra- Szentes

Legrand Szentes- BVSC- Zugló 11- 15  Mérkőzés jegyzőkönyve ( 2-4,1-3,3-3,5-5 )

BVSC- Zugló: Kiss ( Koncz )- Rajna 1, Balogh 2, Domján 2, Mészáros B. 3, Reményi 3, Pap Csere: Luib, Bak 1, Stiegler, Kedves, Rékási 3.

nagy-sandorNagy Sándor: Ez a hétvége elvileg szabad lett volna, e helyett edzeni kellett március 15- én és vasárnap hajnalban pedig Szentesre utazni. Mindezek és a hiányzók ellenére jobb összképre, összeszedettebb játékra számítottam. Elsősorban az emberhátrányos védekezés volt káosz, ne tévesszen meg senkit a statisztika, sok gólt kaptunk a kiegészülés után. Érzem a csapaton a szellemi fásultságot, éppen ezért nem változtatok: holnap szünet lesz, de utána gőzerővel készülünk tovább az áprilisi rangadókra. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!